Farní výlet

03.01.2013 10:56

 

Po 10 letech jsme opět jeli společně s našimi farníky rybářské farnosti na výlety.

18. srpna 2012 jsme jeli spolu s P.Baxantem na výlet malým autobusem do Starého Hrozňatova u Chebu na poutní místo Loreta. Při našem vstupu na nádvoří Lorety se rozezněly na naši počest zvony, bylo to velice dojemné. Prohlédli jsme si obrazy v ambitech, koupili upomínkové předměty na památku, podívali se do Domu P.Marie a pak jsme se sešli v kostele, kde nám sloužil mši svatou P. Baxant. Všichni poutníci našeho výletu byli velmi nadšeni a spokojeni.

20. října jsme se vypravili za panem děkanem Špačkem do Žatce. Podzimní, krásné počasí nám přálo. Zastavili jsme se v Libočanech, 3 km od Žatce, kde už na nás pan děkan čekal. Otevřel nám kostel, který byl z venku nádherně zrekonstruován a uvnitř nově vymalován. Jen není tolik peněz na další pokračování rekonstrukce lavic, soch a oltářů. Zklamáním ale byla slova pana děkana, že do tohoto kostela nikdo z Libočan stejně nepřijde, když jednou za rok chce na přání svých farníků ze Žatce udělat mši svatou v tomto kostele, musí si ho přijet aspoň trochu farníci uklidit a pak jich tak 10 přijede na mši svatou ze Žatce. Také tam měli v kryptě pohřbeny místní panovníky, nakonec na své náklady je pan děkan nechal důstojně pohřbít na místním hřbitově. Pak jsme jeli do Žatce, kde nám v děkanském kostele sloužil pan děkan Špaček mši svatou. Po mši svaté nám udělal velmi obsáhlý výklad tohoto nově opraveného, krásného kostela, jeho historii i zajímavosti. Pak jsme si udělali společnou procházku ještě kolem hradeb. U autobusu jsme se s panem děkanem rozloučili, udělil nám své požehnání a my opět nadšeni a spokojeni odjížděli domů.