Ve středu 1.3. začíná Svatý půst

28.02.2017 00:00

Ve středu 1.3. je Popeleční středa a začátek Postního období. Toho dne se dodržuje půst zdrženlivosti od masa teplokrevných zvířat kromě ryb. Týká se křesťanů od 14 let. Dále půst újmy, což znamená najíst se dosyta pouze jednou v tento den, ostatní porce snížit na polovinu. Týká se křesťanů od 18 do 60 let, pokud nejsou nemocní. V kostele sv. Máří Magdalény se bude udílet na mši od 17 hodin popelec jako znamení pokání a obrácení. Popelec bude možné přijmout i během mší následující neděle. Každý pátek Postní doby bude v tomto kostele od 16.30 pobožnost křížové cesty.

Postní období představuje přípravu na Velikonoce. Trvá čtyřicet dní kromě nedělí, končí na Bílou sobotu. Nejde jen o zdrženlivost v jídle, ale spíše o modlitbu, pokání a almužnu.


https://www.pastorace.cz/Tematicke-texty/Pravidla-pro-postni-dobu.html