17.9.2013 Vyšla nová kniha "KARLOVARSKÉ SAKRÁLNÍ OBJEKTY"

22.09.2013 19:04

Kniha, která poučí i potěší

Sedmnáctého září 2013 byla na malém přátelském posezení  v jedné známé karlovarské kavárně  představena opravdu podivuhodná kniha. Nazvat její uvedení na veřejnost „křtem“ není až taková nadsázka – ta kniha se totiž jmenuje Karlovarské sakrální objekty a je plná nádherných historických i soudobých fotografií, barevných ilustrací a poučných textových informací o všech kostelních a klášterních budovách, kapličkách, křížích, pomnících, Božích mukách a jiných posvátných místech na území města Karlových Varů a v jeho blízkém okolí. Zejména vzácné dobové fotografie potěší oko i srdce každého člověka, který má rád Karlovy Vary a je mu často líto, jak krása a posvátnost zobrazených míst je mnohdy moderním světem zapomínána, přehlušována ba dokonce i nenávratně ničena. Za realizaci této nevšední publikace patří dík především jejím hlavním autorům, jimiž jsou karlovarský patriot, archivář, památkář a publicista Jiří Böhm a karlovarský děkan od sv. Máří Magdaleny P. Miroslav Chlupsa, O.Cr. Kniha vyšla nákladem pouhých 700 výtisků, ale při troše štěstí ji možná ještě seženete. Rozhodně to stojí za to mít ji doma na poličce a potěšit se s ní, kdykoliv na vás padne smutek z toho, že současné zkomercionalizované Karlovy Vary už skoro ztrácejí svůj někdejší genius loci. fm